kim jesteśmy
gdzie jesteśmy
sklep internetowy
zegarmistrz radzi
ciekawostki - Robert Kubica ambasadorem
aukcja
krakowski kwadrans
kontakt
 

W roku 1518 rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego podjął decyzję, aby zegar, znajdujący się na dziedzińcu Uniwersytetu, spóźniał się o 15 minut w stosunku do zegara z Wieży Mariackiej. Wynajęto specjalnego człowieka, do którego obowiązków należało "pilnowanie spóźniania" Uniwersyteckiego zegara. Ta dziwna decyzja była spowodowana chęcią zdyscyplinowania i zawstydzenia Uniwersyteckich profesorów, którzy permanentnie spóźniali się na zajęcia. W Krakowie i chyba nie tylko u nas, do dzisiaj zachował się zwyczaj, że wybaczalnym jest spóźnić się, o tzw. "akademicki kwadrans" przez wielu z nas potocznie zwany "krakowskim kwadransem".
Nasze pisemko, które przekazujemy w Wasze ręce, chcemy poświęcić zegarkom, ich historii, oraz ich miejscu w naszym życiu.
Zegarek jest przedmiotem wyjątkowym, jest z nami często przez całe życie, jest naszą wizytówką, jest naszym przyjacielem.
Chcemy opowiedzieć Wam historie zegarków małych i dużych, zegarków tanich, drogich i bardzo wartościowych, chcemy przekonać Was że naprawdę warto kochać zegarki

Ponieważ tak samo jak zegarki, kochamy nasz KRAKÓW będziemy starali się pokazać Wam piękne miejsca naszego miasta, miejsca, w których "zatrzymał się czas" a takich cudownych miejsc w Krakowie jest bardzo dużo.

Jeżeli poświęcicie naszemu "pisemku" chociażby ten "krakowski kwadrans" będziemy Wam bardzo wdzięczni, jeżeli poświęcicie ich kilka – będziemy dumni. Prosimy piszcie do nas, dobrze lub źle, ale piszcie!

salon@zegarki.krakow.pl

31-014 Kraków, ul. Sławkowska 10
tel. +48 (12) 426 96 40
e-mail: salon@zegarki.krakow.pl